Rovno na obsah Rovno na menu
Menu
Mestské kutúrne stredisko Spišské Podhradie
Mestské kultúrne strediskoSpišské Podhradie
Mestské kultúrne strediskoSpišské Podhradie

Objavte

rozšírené vyhľadávanie

Umelci regiónu

David Maliňak

Na strednej škole som študoval odbor dizajn a tvarovanie dreva. Po ukončení strednej školy som začal študovať telesnú výchovu na Prešovskej univerzite. Umeniu som sa už nevenoval a začal som profesionálne hrávať futbal. Po ponuke hrať 2 futbalovú ligu som štúdium prerušil a venoval sa len futbalu.

#

Marek Mišaga

Marek Mišaga pochádza z dedinky Jablonov, ležiacej pri Spišskom Podhradí. Zaoberá sa tvorbou poľovníckych doplnkov formou rezby do parožia. Je študentom Technickej Univerzity vo Zvolene. Vo svojom voľnom čase sa venuje gravírovaniu poľovníckych kravát, šperkov, tvorbe poľovníckych palíc a drevorezieb.

#

Mária Kočišová

Mária Kočišová pochádza z dedinky Bijacovce. Za profesiu krajčírky vďačí teraz už nebohej mamke. Remeslo, ktorému sa vyučila, využíva pri svojom koníčku, tvorbe prekrásnych krojovaných bábik, ktoré nemajú páru v širokom okolí. Začínala šitím krojov pre svoje deti i dospelých, no keďže ju stále inšpirovali, rozhodla sa šiť ich na bábiky. Motívy hľadá v ľudovej kultúre, ku ktorej má veľmi blízko aj so svojim manželom, hrajúcim v miestnej dychovke Bijacovčanka.

#

Stanislav Jansčák

Stanislav Jansčnák, Levočan žijúci v obci Ordzovany si pre svoje umelecké vyjadrenie zvolil maľbu na drevo. O svojom maľovaní nehovorí ako o umeleckom boome, skôr ho považuje za naivné umenie. Pochádza z rodiny, kde majú všetci umelecké cítenie. Jeho tri netere sa venujú maľbe rôznymi technikami a vedú k tomu aj svoje deti. Tvorbou najbližšie mu ne neter Marianna Ogurčaková, ktorá sa tiež venuje maľbe na drevo, a tak sú si navzájom poradcami i kritikmi. Stano maľuje aj na plátno, ale predsa len drevo je mu najbližšie a aj viac dostupné.

#
hore

Mestské kultúrne stredisko

Turistické informačné centrum